YURT DIŞINDA EĞİTİM VE
SOSYAL SORUMLUK PROJELERİ

Bademli Anadolu Lisesi’nde tüm öğrencilerimiz; burslu yurtdışı görevlendirilmeleri ile dünyanın farklı okul ve üniversitelerine gönderiliyor. Ağırlıklı olarak sosyal sorumluluk projeleri dahilinde 15-20 günlük yurt dışı eğitim programları oluşturuluyor.

Tüm programlarda günlük konuşma & eğitim dili İngilizce. Öğrencilerimiz yurt dışı eğitim programlarını 1- 30 Mart tarihleri arasında belirliyor. Yurt dışı üniversite hedefi olsun ya da olmasın tüm öğrencilerimiz 9. Sınıftan başlayarak yurt dışı eğitim, görevlendirme ve sosyal sorumluluk projesi katılımcısı olarak Almanya, İngiltere, Estonya, Fransa, ABD, İtalya, Finlandiya, İspanya, Kanada ve İsveç’te 15-20 günlük programlara dahil olmaktadır. Yurt dışı eğitim programları öğrenci bazında sistematik olarak dosyalanıyor.

Yurt dışında bulunan üniversitelerin tamamı, öğrencilerin kabulünde daha önceden yer aldıkları yurt dışı görevlendirme eğitimlerini, katıldıkları sosyal sorumluluk projelerini, öğrenci kabulünde en önemli kriter olarak görmektedir.

Bu yüzden Bademli Anadolu Lisesi’nde 12. Sınıfa kadar yurt dışı görevlendirme ve sosyal sorumluluk çalışmalarını bir sistem dahilinde yönetiyoruz. Yurt dışı eğitim & görevlendirme programlarına katılan öğrencilerimiz ücret ödememektedir. Yurt dışı üniversite & akademik programlarından da öğrencilerimiz burslu yararlanmaktadır.

  • Yurt Dışı Eğitim Programı okul ve üniversite güncel listesi için okul yönetimine danışınız.
  • Yeşil Pasaportlu öğrencilerimiz dünyanın her yerini seçebilir.
  • Bordo Pasaportlu öğrencilerimizin konsolosluk temsilcilikleri Bursa’da olan
  • Almanya ve İtalya’yı tercih etmeleri işlem kolaylığı açsından önerilmektedir.
  • Okulumuz öğrenci belgesi ile konsolosluk ücretleri ödemeyecektir.
  • Güncellenmiş yurtdışı eğitim & üniversite listemizi okul müdürlüğümüzden talep edebilirsiniz.

YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTE

Bademli Anadolu Lisesi’nin evrensel eğitim vizyonunda; üniversite kariyerini yurt dışında gerçekleştirmek isteyen öğrencilere yönelik nitelikli seçenekler sunuyoruz. Akademik programları ve lisans başarılarıyla her biri kendi alanında marka olan uluslararası üniversitelerde öğrencilerimize isterlerse tam burslu veya burs seçenekleri farklı olan akademik programlar öneriyoruz. Üniversitelerle yapılacak yazışmalar, kayıt öncesi ve kayıt sonrası tüm aşamalar okulumuz tarafından takip ediliyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite sınavı sonrası yurt dışında üniversite tahsili yapmak isteyen öğrencilerimiz için tüm yazışmalar okulumuz tarafından takip edilmektedir. Almanya’da bulunan üniversiteler ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi’ni de öğrenci dosyası içinde talep ederken, İtalya ve İngiltere üniversiteleri sınav sonuç belgesini talep etmemektedir.

Ancak yurt dışında bulunan üniversitelerin tamamı, öğrencilerin kabulünde daha önceden yer aldıkları yurt dışı görevlendirme eğitimlerini, katıldıkları sosyal sorumluluk projelerini, öğrenci kabulünde en önemli kriter olarak görmektedir. Bu yüzden Bademli Anadolu Lisesi’nde 12. Sınıfa kadar yurt dışı görevlendirme ve sosyal sorumluluk çalışmalarını bir sistem dahilinde yönetiyoruz. Yurt dışı eğitim & görevlendirme programlarına katılan öğrencilerimiz ücret ödememektedir. Yurt dışı üniversite & akademik programlarından da öğrencilerimiz burslu yararlanmaktadır. Güncellenmiş yurtdışı eğitim & üniversite listemizi okul müdürlüğümüzden talep edebilirsiniz.