GELECEĞE İYİ İNSANLAR YETİŞTİRİYORUZ

Biz, başarılı öğrencilerden önce, saygılı insanlar yetiştiriyoruz… Bu ilkemizi, deneyimli eğitmenler ve nitelikli kampüsümüz ile donatıyor, Bademli’de hayata geçirdiğimiz yenilikçi eğitim yaklaşımımızı, özel kampüsümüzle bir adım ileri taşıyoruz.

Özel Bursa Bademli Eğitim Kurumları’nda öğrencilerimiz, yalnızca akademik eğitim görmüyor; haftanın her günü doğa ile iç içe tasarlanan kampüsümüzde, sosyal aktiviteler gerçekleştirebiliyor, arkadaşları ile ferah bir ortamda keyifli zaman geçirebiliyorlar. Doğayla bi’ bütün olan kampüsümüzde futboldan basketbola, tiyatrodan müziğe kadar pek çok etkinlik gerçekleştirebiliyorlar. Yani eğitim saatleri sonlansa da sosyal yaşam devam ediyor.

7500 metrekare arazide yalnızca 220 öğrenci ile butik bir eğitim hizmeti sunan okulumuz, bi’ parçası olduğumuz tabiatın içinde önce doğaya ve sürdürülebilir yaşama saygı duyan bireyler yetiştirmektedir.

Okulumuzda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve yönetimimiz iç içe geçmiş bir bütündür.

KURUCUMUZ

Kurucumuz Vesile Tutal, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde iki buçuk yıl tıp eğitimi almıştır. Eğitimini yarıda bırakan Tutal bu süreçten sonra özel derslerine devam etmiş ve öğrencilerin hayatına dokunmaya daha o yıllarda başlamıştır. Tüm sayısal derslerden özel ders verebilme becerisine sahip nadir insanlardan olan Tutal, aynı Türkçenin yanı sıra İngilizce ve Fransızca olarak da bu dersleri verebilmektedir. İlk özel eğitim kurumunu İstanbul, Bahariye’de Boğaziçi Etüt Merkezi olarak kurmuştur.

2005 yılında Amerika Los Angeles Castle Heights Elemantery School’da özel öğrencilerle çalışan Tutal, American School of Doha öğrencileriyle “Matematikte Egzersiz” eğitimi üzerine çalışmalar yapmıştır.

2007 yılında Türkiye’ye dönen Vesile Tutal öğrencilerine özel ders vermeye devam etmiş ve bunu daha köklü bir hale getirmek için 2009 yılında Arel Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni kurmuştur. Yurt içi ve Yurt dışı eğitim danışmanlık ve öğrencilere özel ders imkânı sunmak üzerine kurulan Arel Eğitim ve Danışmanlık Merkezi, sayısız öğrenciyi eğitim ile buluşturarak geleceklerine dokunmuştur. Yaz döneminde Hans & George Schule Braunschweig’te öğrenci tanımlama üzerine yaptığım çalışmalar sonucunda 2012 yılında ödüllendirilen Tutal, bu ödül sayesinde tüm öğrencilerine yurtdışında eğitim ve sosyal sorumluluk projelerine katılma imkanının kapısını açmıştır.

On yıl sonunda Arel Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’ni kapatarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak daha çok öğrenciye dokunabilmek adına Özel Bursa Bademli Eğitim Kurumları’nı hayata geçiren Vesile Tutal, tüm deneyim ve bilgi birikimi ile kaleminin kıyısından geçen tüm öğrencilerine ışık olmaya devam ediyor….

EĞİTİM FELSEFEMİZ

Türkiye Cumhuriyeti’nde eğitim gören tüm öğrenciler bizce, önce kendini ve içinde yaşadığı dünyayı keşfetmelidir. Sonrasında Özel Bursa Bademli Eğitim Kurumları’nda alacağı sistemli ve kişiye özel eğitim ile başarı zaten kendiliğinden gelecektir…

Özel Bursa Bademli Eğitim Kurumları olarak tüm öğrencilerimizi, modern akademik eğitime sahip olan bireyler olmanın yanı sıra; topluma ve kültürlere dair farklı bakış açılarına sahip, doğaya, insana ve evrensel değerlere saygı duyan birer “DÜNYA VATANDAŞI” olarak yetiştirmeyi amaç edindik. Bu kapsamda başta; Almanya, Fransa, İspanya, İtalya olmakla beraber bütün Avrupa ve Amerika da öğrencilerimizin sosyal sorumluluk projelerine kendi tercihleri doğrultusunda katılmalarını sağlıyor, Avrupa ve Amerika üniversitelerinin kapılarının açılması için kendilerine fırsat sunuyoruz…

Öğrencilerimizin kendilerini özel hissettiği 10 kişilik sınıflarda eğitim almalarını sağlıyor, öğrencilerimize her koşulda başarıya ulaştıracak sistematik çalışmalar kazandırıyoruz.

Bu hususta kurumumuzun en kıymetli dokunuşu; Öğrencilerimizin sahip olduğu öz değerlerinin üzerine ezberden uzak eğitim anlayışımız, öğrenmeye ve içselleştirmeye olanak tanıyan yeni nesil yöntemlerimiz ile akademik başarılar ekliyor, geleceklerinde fark yaratmalarını sağlıyoruz.

Eğitim kadromuzu oluştururken, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven her bir öğrencisini bireysel olarak tanımaya odaklı öğretmenleri kuruluşumuza kazandırmaya özen gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin gelecekte mutlu ve başarılı oldukları bir kariyere sahip olabilmeleri için, daha yolun en başında doğru desteği ve yönlendirmeyi onlara sunuyoruz. Gençlerimizin başarılı olacakları alanları uzman psikoloğumuz ve branş öğretmenlerimiz eşliğinde belirleyip bu alanlarda güçlendirmeye dair gelişim çözümleri hazırlıyoruz.

Ayrıca sanatın gençlerimizin duygusal gelişimine sağladığı sayısız katkıları, sporun gerek fiziksel gelişime gerekse takım becerilerine olan pozitif etkisini, iyi biliyoruz. Müzik, biyoloji, kimya, edebiyat, yabancı dil ve spor branşlarında faaliyet gösteren müzik, fen teknoloji ve robotik, değerler, gezi, kültür edebiyat, sivil savunma, spor ve yabancı dil kulüplerimizle, her alanda yeteneğe ve başarıya destek oluyoruz.