2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Özel Bademli Eğitim Kurumları Ortaokulu olarak Eko-Okullar programına katılmış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin hedefi, sahip oldukları çevre bilincini daha da geliştirmek ve bu bilinci okul ortamının dışına çıkarıp yaymaktır. Buradan hareketle okulumuzda oluşturulan eko-tim ve komitemiz öncülüğünde, yine öğrencilerimiz tarafından belirlenen

Atmayalım Ayıralım, Geri dönüşümle Geleceğimizi Kurtaralım!

Eko ilkesiyle, hazırlanan eylem planı doğrultusunda 2 yıl kapsamında “çöp-atık” konusunda çalışmalar yapılması planlanmıştır.

EKO-OKULLAR PROGRAMI NEDİR?

Eko okullar, öğrencilerin çevresel konulara olan ilgisini hem sınıf çalışmalarıyla hem de toplumsal etkinliklerle arttırmayı amaçlayan ve çevre eğitimini destekleyen uluslararası bir programdır.

Öğrenciler yerel düzeyde sürdürülebilir kalkınma sürecinin uygulanmasına yardımcı olmak üzere, okulun çevresel etkisini azaltmak için eko-okullar programının 7 adımında etkin rol alırlar.

 

YURT DIŞI SOSYAL SORUMLULUK PROGRAMI

Bademli Anadolu Lisesi’nde tüm öğrencilerimiz tercih etmeleri halinde; burslu yurtdışı görevlendirilmeleri ile dünyanın farklı okul ve üniversitelerine gönderilir. Ağırlıklı olarak sosyal sorumluluk projeleri dahilinde 15-20 günlük yurt dışı eğitim programlarına katılırlar.

Tüm programlarda günlük konuşma ve eğitim dili İngilizcedir. Öğrencilerimiz yurt dışı eğitim programı tercihlerini 1- 30 Mart tarihleri arasında belirlerler. Yurt dışı üniversite hedefi olsun ya da olmasın isteyen tüm öğrencilerimiz 9. Sınıftan başlayarak yurt dışı eğitim, görevlendirme ve sosyal sorumluluk projesi katılımcısı olarak Almanya, İngiltere, Estonya, Fransa, ABD, İtalya, Finlandiya, İspanya, Kanada ve İsveç’te 15-20 günlük programlara dahil edilir.

Yurt dışında bulunan üniversitelerin tamamında, öğrencilerin kabulü prosedürlerinde üniversite öncesinde yer aldıkları yurt dışı görevlendirme eğitimleri, katıldıkları sosyal sorumluluk projeleri önemli bir kriterdir. Bu yüzden Bademli Anadolu Lisesi’nde 12. Sınıfa kadar yurt dışı görevlendirme ve sosyal sorumluluk çalışmalarını bir sistem dahilinde yönetiriz.

Yurt dışı eğitim & görevlendirme programlarına katılan öğrencilerimiz ücret ödemez. Yurt dışı üniversite & akademik programları sayesinde öğrencilerimiz burs imkanından yararlanır.

 

Yurt Dışı Eğitim Programı hakkında;

  • Yeşil Pasaportlu öğrencilerimiz dünyanın her yerini seçebilir.
  • Bordo Pasaportlu öğrencilerimizin konsolosluk temsilcilikleri Bursa’da olan Almanya ve İtalya’yı tercih etmeleri işlem kolaylığı açısından önerilmektedir.
  • Okulumuz öğrenci belgesi ile konsolosluk ücretleri ödenmemektedir.
  • Güncellenmiş yurtdışı eğitim & üniversite listemizi okul müdürlüğümüzden talep edebilir, detaylı bilgi için randevu alabilirsiniz.

 

YURT DIŞINDA ÜNİVERSİTE

Bademli Anadolu Lisesi’nin evrensel eğitim vizyonunda; üniversite kariyerini yurt dışında gerçekleştirmek isteyen öğrencilere yönelik nitelikli seçenekler sunuyoruz. Akademik programları ve lisans başarılarıyla her biri kendi alanında marka olan uluslararası üniversitelerde öğrencilerimize isterlerse tam burslu veya burs seçenekleri farklı olan akademik programlar öneriyoruz. Üniversitelerle yapılacak yazışmalar, kayıt öncesi ve kayıt sonrası tüm aşamalar ve üniversite sınavı (YKS) sonrası yurt dışında üniversiteleri için gerekli tüm yazışmalar okulumuz tarafından takip edilmektedir.

* Almanya’da bulunan üniversiteler ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi’ni de öğrenci dosyası içinde talep ederken, İtalya ve İngiltere üniversiteleri sınav sonuç belgesini talep etmemektedir.